Sosyal Medya Takip, Raporlama ve Analiz


Sosyal medya yönetimi markaların sosyal medyada var olma ihtiyaçları doğrultusunda gündeme gelmiş ve gün geçtikçe popülerleşen bir kavramdır. Sosyal medya yönetiminin doğru bir şekilde sağlanması için en önemli üç unsur takip, raporlama ve analizdir.

Neden gereklidir?

Markalar kendi ve sundukları ürün veya hizmetin tanıtımını yapma, marka değerini arttırma ve geniş müşteri kitlesi oluşturmak amacıyla sosyal medyada faaliyet göstermektedirler. Bu nedenle sosyal medya yönetiminin uzman ve deneyimli kişiler tarafından sağlanması markanın doğru bir yol izlemesini sağlayacaktır.

Nasıl uygulanır?

Markanın tanıtımı veya hedef kitlesini arttırmak için yaptığı girişimlerin takip edilmesi, bunlara bağlı olarak elde edilen verilerden rapor sunulması ve en son olarak yapılacak analizler sayesinde hedefe ulaşmak için geçirilen sürecin nasıl gittiği ve verimini arttırmak için neler yapılabileceğini görmek oldukça önemlidir. Bu sayede markaların sosyal medyada varoluş ve gelişim sürecinin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamak mümkündür.

Her hakkı mahfuzdur!