Uygulama Marketi Optimizasyonu


Mobil uygulamaların her geçen gün sayısının hızlı bir şekilde artmasıyla uygulama marketleri için yeni bir kavramda gündeme gelmiştir; uygulama marketi optimizasyonu. İnternet sitelerinin arama motorlarında bir üst seviyeye çıkmak için yaptıkları çalışmalarının mobil dünyadaki karşılığı olarak görülen mobil uygulama optimizasyonu, en çok tercih edilen mobil uygulamaların kolay bir şekilde bulunmasını amaçlıyor.

Neden gereklidir?

Mobil uygulamalardaki rekabetin artmasıyla birlikte uygulama geliştiricilerinin de geliştirdikleri uygulamaları daha çekici bir hale getirmeleri gerekiyor. Uygulama marketi optimizasyonu sayesinde artık uygulama marketlerinde yeni ve dikkat çekici uygulamalarla tanışmamız kolaylaşıyor.

Nasıl uygulanır?

Uygulama marketi optimizasyonunda öncelikle uygulamanız ve rakip uygulamalar uzman kişilerce incelenir. Uygulamanıza en uygun kategoriler ve kategorilerdeki uygun anahtar kelimeler rakip analizi ile birlikte dikkatle seçilir. Uygulama marketlerindeki tanıtım yazılarınız ilgili kategorilerdeki anahtar kelimeler ile yazılıp, marketlere bu şekilde gönderilmesi sağlanır.

Her hakkı mahfuzdur!