Akıllı telefonların ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte mobil uygulamalar gün içinde yapacağımız birçok işi yanımızda taşıdığımız elektronik cihazlar sayesinde hızlı bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlıyor. Teknolojinin hayatımıza kazandırdığı en faydalı yeniliklerden olan kurumsal mobil uygulamalar her gün çok sayıda kişiye hizmet vermektedir.

Neden gereklidir?

Şirketlerin hedefledikleri müşteri kitlelerine rahatlıkla ulaşabilmelerini sağlayan mobil uygulamalar aynı zamanda marka tanınırlığını arttırıcı bir rol oynamaktadır. Markaların teknolojiye olan yatırımları içinde oldukça önemli bir yere sahip olan mobil uygulamalar pratik ve kolay ulaşılabilir olmaları nedeniyle oldukça hızlı sonuçlar verir.

Nasıl uygulanır?

Kurumsal uygulamalar hazırlanırken, uzman kişiler tarafından istenilen uygulamanın hedefleri belirlenip, doğru hedef kitlesi için çalışmalar yapılarak çözüm sunulur. Hedef aldığınız kitleye hitap eden ve onların dilinden yazılmış bir uygulama kullanıcılara daha samimi gelmekte, ürün ve marka bilinirliğini arttırmaktadır.
Sosyal medya, internet teknolojileriyle birlikte hızla gelişen interaktif ve mobil yeteneklere sahip bir medya platformudur. Sosyal medya danışmanlığı, kurum ya da kişilerin önceden belirlenmiş vizyonlarına uygun sosyal medya stratejilerinin zamanında ve doğru bir şekilde belirlenmesi ve sonuç odaklı olarak uygulanmasını kapsar.

Neden gereklidir?

Sosyal medya, hem ekonomik sahip olma maliyetleri, hem erişim hızı ve kolaylığı, hem de toplumun her kademesinde ve her an yüksek etki gücüne sahip bir platform olma nedeniyle, kurum ve kişilerin giderek daha çok ilgi ve uygulama alanına girmektedir. Bu nedenle sosyal medya uygulamalarını bir ekstra ya da lüks olarak değil, zorunlu bir standart olarak algılamakta fayda vardır.

Nasıl uygulanır?

Sosyal medya danışmanlığını, sosyal medya platformunda gerçekleşen bir basın danışmanlığı, satış-pazarlama faaliyeti, müşteri analizi, kriz yönetimi, iletişim ve halkla ilişkiler aktivitesi, reklam mecrası yönetimi vb. olarak görmek mümkündür. Bahsedilen disiplinler kapsamında farklı metodolojiler ve uygulamalar gerçekleştirilerek, sosyal medya uygulamalarından en iyi performans alınır.
Teknolojinin bize sunduğu yenilikler içinde bireylerin akıllı telefonlarını veya tabletlerini daha işlevsel hale getiren son kullanıcı uygulamaları oldukça önemli bir yere sahiptir. Akıllı telefonlarda kullanılan el feneri uygulaması, hesap makinesi, hatırlatıcılar gibi günlük hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar son kullanıcı uygulamaları olarak adlandırılmaktadır.

Neden gereklidir?

Son kullanıcı uygulamaları bireyler için oldukça işlevsel bir nitelik taşımaktadırlar. Bu uygulamaların en iyi taraflarından bir tanesi de herkesin telefonunda veya tabletinde rahatlıkla kullanılabiliyor olmalarıdır. Yaptıkları işe ve ihtiyacı olan özelliklere göre tasarlanabilecek olan son kullanıcı uygulamaları kullanışlı ve pratik olmaları sayesinde büyük bir vakit tasarrufu sağlamaktadırlar.

Nasıl uygulanır?

Son kullanıcı uygulamaları hazırlanırken, ihtiyaca yönelik olması ana hedef olarak alınır. Marka ve ürün bilgileri arka planda tutularak, kullanıcıların faydasına olan bir uygulamanın içinde bir parça olacak şekilde sunulması hedeflenir.
Sosyal medyanın hayatımızın bir parçası olması artık markaların da sosyal medya yoluyla müşterilerine ulaşmaya başlamasını sağlamıştır. Markaların sosyal medyada hedefledikleri kitleye ulaşmalarında içerik yönetimi oldukça önemli bir unsurdur.

Neden gereklidir?

Birçok tüketici markaların iletişim, kalite, tavsiye vb. bilgilerine web aramaları yoluyla ulaşmaktadır. Bu nedenle büyük veya küçük bütün işletmeler için sosyal medyaya başvurarak kendilerini tanıtmak ve müşterilerine ulaşmak son derece önem kazanmıştır. Doğru bir içerik yönetimi markaya ait ürün ve hizmetlerin tanıtımını sağlarken tüketicinin markaya duyduğu güveni de arttıracaktır.

Nasıl uygulanır?

İçerik hazırlanırken doğru hikâyenin, kısa, öz ve net bir şekilde oluşturulması okuyucunun markaya olan ilgisini arttıracaktır. Hedef aldığınız kitleye hitap eden ve onların dilinden yazılmış bir içerik okuyuculara daha samimi gelecektir. Bu tarz içeriğinize işlevsellik kazandıracak detaylar sayesinde içeriğinizi zenginleştirebilir, müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz.
Mobil uygulamaların her geçen gün sayısının hızlı bir şekilde artmasıyla uygulama marketleri için yeni bir kavramda gündeme gelmiştir; uygulama marketi optimizasyonu. İnternet sitelerinin arama motorlarında bir üst seviyeye çıkmak için yaptıkları çalışmalarının mobil dünyadaki karşılığı olarak görülen mobil uygulama optimizasyonu, en çok tercih edilen mobil uygulamaların kolay bir şekilde bulunmasını amaçlıyor.

Neden gereklidir?

Mobil uygulamalardaki rekabetin artmasıyla birlikte uygulama geliştiricilerinin de geliştirdikleri uygulamaları daha çekici bir hale getirmeleri gerekiyor. Uygulama marketi optimizasyonu sayesinde artık uygulama marketlerinde yeni ve dikkat çekici uygulamalarla tanışmamız kolaylaşıyor.

Nasıl uygulanır?

Uygulama marketi optimizasyonunda öncelikle uygulamanız ve rakip uygulamalar uzman kişilerce incelenir. Uygulamanıza en uygun kategoriler ve kategorilerdeki uygun anahtar kelimeler rakip analizi ile birlikte dikkatle seçilir. Uygulama marketlerindeki tanıtım yazılarınız ilgili kategorilerdeki anahtar kelimeler ile yazılıp, marketlere bu şekilde gönderilmesi sağlanır.
Sosyal medya yönetimi markaların sosyal medyada var olma ihtiyaçları doğrultusunda gündeme gelmiş ve gün geçtikçe popülerleşen bir kavramdır. Sosyal medya yönetiminin doğru bir şekilde sağlanması için en önemli üç unsur takip, raporlama ve analizdir.

Neden gereklidir?

Markalar kendi ve sundukları ürün veya hizmetin tanıtımını yapma, marka değerini arttırma ve geniş müşteri kitlesi oluşturmak amacıyla sosyal medyada faaliyet göstermektedirler. Bu nedenle sosyal medya yönetiminin uzman ve deneyimli kişiler tarafından sağlanması markanın doğru bir yol izlemesini sağlayacaktır.

Nasıl uygulanır?

Markanın tanıtımı veya hedef kitlesini arttırmak için yaptığı girişimlerin takip edilmesi, bunlara bağlı olarak elde edilen verilerden rapor sunulması ve en son olarak yapılacak analizler sayesinde hedefe ulaşmak için geçirilen sürecin nasıl gittiği ve verimini arttırmak için neler yapılabileceğini görmek oldukça önemlidir. Bu sayede markaların sosyal medyada varoluş ve gelişim sürecinin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamak mümkündür.
Teknolojinin son getirdiği yeniliklerden biriside Smart TV’lerdir. Genellikle internete bağlı hizmetlerle çalışan, bilgisayarlara benzer işlevler sunan TV’lere Smart TV diyoruz. Internet TV olarakta bilinen Smart TV’ler 3 yıldır Avrupa’da kullanılan ve ülkemizde 2013 yılı ile girmiş yeni bir teknolojidir. Smart TV’ler internet üzerinden video oynatabilme, diğer akıllı cihazlar ile bağlantılar kurabilme, sosyal ağlar ile iletişim kurabilen ve üzerinde bir çok yazılım ile gelen kullanışlı cihazlardır. Firmanız için özel oluşturulacak Smart TV yazılımları ile TV’lerinizi internet üzerindeki kaynaklardan beslenen akıllı birer iletişim araçlarına dönüştürebilirsiniz. Akıllı TV Yazılım Geliştirme konusunda ekimiz profesyonel çalışmalar yapmaktadır. Mobil uygulama geliştirme alanındaki yeteneklerimizi Smart TV alanına da taşıdık. Televizyonlar günümüzde her evde bulunan, diğer akıllı cihazlarla iletişim kurabilen yetenekli sistemler haline geliyorlar, sizlerinde uygulamalarınız neden bu sistemlerin üzerinde olmasın…